Dobrostan zwierząt

Ważny aspekt każdego gospodarstwa mlecznego.

Dobry stan zwierząt podnosi wydajność, jakość i dochodowość

Krowy, które czują się dobrze, dobrze funkcjonują. Utrzymywanie dobrego stanu zdrowotnego zwierząt podnosi wydajność, jakość mleka i dochodowość. Pomożemy w zarządzaniu zdrowotnością każdej krowy dzięki szerokiej gamie rozwiązań służących utrzymaniu dobrostanu zwierząt, zdrowia stada oraz komfortu krów.

Dobrostan krów zapewniamy na wielu płaszczyznach dzięki szerokiej gamie produktów, o których więcej można przeczytać poniżej.

Aktywne czochradło dla krów

DeLaval SCB stosowane jest w celu uzyskania poprawy stanu zdrowotnego, komfortu i dobrostanu krów. Aktywne czochradło SCB, które zaczyna obracać się po kontakcie ze zwierzęciem, jest rewolucyjnym rozwiązaniem w dziedzinie pielęgnacji zwierząt i zapewniania komfortu krowom. Szczotka o unikalnej konstrukcji obraca się z przyjazną dla zwierząt prędkością. Odchyla się swobodnie we wszystkich kierunkach, bez problemu podnosi się do góry, obraca się nad i z boku krowy, aby zapewnić komfort zwierzęciu z każdej strony.

Systemy wentylacyjne DeLaval

Dobra wentylacja ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania obiegu świeżego powietrza w budynkach dla zwierząt – w cielętnikach lub oborach dla krów mlecznych. Zwierzęta potrzebują świeżego i czystego powietrza, aby wykorzystać swój potencjał produkcyjny. Nie posiadające wentylacji lub słabo wentylowane obory o wysokich poziomach wilgotności, biogazów, patogenów i pyłów przynoszą szkodę Twoim krowom i dochodom. DeLaval dostarcza rozwiązania wentylacyjne, które mogą pracować samodzielnie lub można je zaprogramować, aby pracowały automatycznie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Maty i materace dla krów

DeLaval oferuje rolnikom pełną gamę mat gumowych, pokryć legowiskowych oraz materacy, aby zaspokoić potrzeby producentów mleka w zakresie komfortu krów. Asortyment dostosowany jest do poziomu inwestycji na jaki decyduje się rolnik – od podstawowego poprzez normalny aż do produktów premium. Zaprojektowane tak, aby gwarantowały miękkość, komfort i czystość, pokrycia legowiskowe DeLaval zapewniają miękką powierzchnię poprawiającą dobrostan krów. Pozwala to wydłużyć naturalny okres odpoczynku oraz chroni stawy zwierząt podczas wstawania i kładzenia się.

Poidła dla krów i cieląt

Mleko składa się prawie w 90% z wody. Ilość wody spożytej przez krowę ma decydujący wpływ na produkcję mleka. Jeżeli zadba się o dobry dostęp do wody, to krowy piją więcej, jedzą więcej i dają więcej mleka. Krowy potrzebują znacznych ilości wody. Spożycie przez zwierzę jednego kilograma masy suchej wymaga wypicia do pięciu litrów wody. Krowy wymagają co najmniej trzech litrów wody do wyprodukowania jednego litra mleka. Posiadamy pełen asortyment poideł.

Systemy oświetleniowe DeLaval

Wprowadzenie w oborze oświetlenia o odpowiednim kolorze i intensywności może być opłacalnym działaniem i pozwolić na utrzymanie produkcji mleka gdy nadejdą ciemniejsze, jesienne i zimowe dni.Dobrostan krów, stan zdrowotny stada i jego wydajność mleczna może być znacząco poprawiona poprzez włączenie oświetlenia. DeLaval CL LED to lampy wysokiej intensywności oferujące możliwość utrzymywania oświetlenia w oborze na optymalnym poziomie. Lampy mogą być sterowane automatycznie, poprzez odpowiednie ustawienie sterownika czasowego, albo za pomocą czujnika zmierzchowego.Dzięki lampom DeLaval LED zużycie energii elektrycznej można zmniejszyć nawet o 75%.

Jesteś zainteresowany instalacją nowych urzadzeń?