System OptiDuo

Odświeżanie i podgarnianie paszy.

Nie ograniczaj się wyłącznie do podgarniania paszy

Regularne podgarnianie paszy na stole paszowym sprawia, że pasza będzie dla krów lepiej dostępna, nie gwarantuje to jednak chętnego pobierania podgarniętej paszy. 

Nie ograniczaj się wyłącznie do podgarniania paszy. OptiDuo™ wykonuje podwójną pracę, tak by polepszyć wyniki produkcyjne.
OptiDuo™ najpierw odświeża paszę tak, aby była bardziej apetyczna dla krów.
W drugiej kolejności pasza jest przysuwana bliżej zwierząt. Dzięki unikalnemu ślimakowi mieszającemu, pasza nie jest ubijana ani ugniatana.
Przez to pozostaje bardziej smakowita, krowy pobierają więcej suchej masy i dają więcej mleka.

Podwójna funkcja OptiDuo

DeLaval OptiDuo™ odświeża paszę przed przesunięciem jej bliżej krów na stole paszowym. Unikalne działanie podwójnego ślimaka mieszającego zapewnia delikatne przesuwanie paszy, wypełnienie wszystkich wolnych przestrzeni na stole paszowym. Po przejeździe OptiDuo™ pasza na stole jest uformowana w równy i jednolity nasyp, smakowity i apetyczny dla krów. To podwójne działanie stawia OptiDuo™ znacznie powyżej podgarniaczy starszego typu, które wyłącznie podgarniają ubijając przy tym paszę.

Dzięki podwójnej funkcji:
– krowy częściej przychodzą do stołu paszowego, pobierają przez to więcej substancji odżywczych,
– krowy (a przede wszystkim pierwiastki) będące niżej w hierarchii stada nie są skazane na miejsca przy stole paszowym z wyjedzoną i przesortowaną paszą,
– lepszy ruch krów (szczególnie ważne w oborach z robotami udojowymi),
– mniejsza konkurencja i mniej stresu przy stole paszowym,
– więcej mleka.

Dodatkowe cechy OptiDuo

Jako opcję dodatkową OptiDuo™ można wyposażyć w dozownik paszy treściwej. Przy każdym przejeździe na wierzch paszy posypywana jest stróżka koncentratu działająca jako zachęta do pobrania paszy ze stołu.

OptiDuo™ może być zaprogramowany aby punktualnie o określonych przez Ciebie porach odświeżyć i podgarnąć paszę. Dzięki temu krowy mają stały dostęp do paszy. OptiDuo™ dba również o higienę paszy, pozostawiając za sobą czysty stół paszowy. Dzięki OptiDuo™ oszczędzasz czas – nie musisz wielokrotnie w ciągu dnia ręcznie podgarniać paszy.

Film promocyjny (wersja anglojęzyczna)

Jesteś zainteresowany instalacją nowych urzadzeń?