Robot zgarniający RS

Twój pomocnik w utrzymaniu czystości.

Czym jest robot zgarniający i jakie posiada funkcje?

Robot zgarniający dla podłóg rusztowych DeLaval RS wyposażony jest w funkcje wspomagające utrzymanie higieny w oborze. Oczyszcza każdy korytarz i każdy narożnik w sposób sprawny i inteligentny.

Robot DeLaval jest popularnym rozwiązaniem w oborach o podłogach rusztowych, ponieważ jego nowoczesna automatyka wspomaga dochodowe zarządzanie gospodarstwem rolnym. Może obsługiwać skomplikowane układy obór. Upraszcza również planowanie obory, ponieważ przy zastosowaniu robota nie zachodzi potrzeba skoncentrowania się na wymaganiach związanych ze stacjonarnymi zgarniaczami obornika. Robot zgarniający działa cicho, w łagodnym tempie wynoszącym 4 – 5 metrów na minutę, idealnie nadając się do stosowania w oborach wolnostanowiskowych. Jest urządzeniem przyjaznym dla krów, ale wystarczająco odpornym, aby wytrzymać wszelkie uderzenia i nadal oczyszczać oborę. System zawiera także kontroler z przejrzystym interfejsem oraz stację ładującą.

 

Konstrukcja robota zgarniającego RS

Posiada mocną i solidną konstrukcję, aby umożliwić dokładne oczyszczanie w jednym przejeździe oraz aby wytrzymać wszelkie uderzenia i przeszkody, które mogą pojawić się na jego drodze. Rozmiar robota pozwolił na zastosowanie wytrzymałej baterii, umożliwiającej częste i długie działanie.
Zamontowane w podłodze transpondery prowadzą robota po trasie, a sensory zbliżeniowe stale monitorują jego położenie. Ten podwójny system nawigacji zapewnia, że robot nie zagubi się lub nie zostanie uwięziony przez przeszkodę napotkaną na drodze. Robot przekazuje często sygnały zwrotne dotyczące jego dokładnego położenia i uruchamia procedury kontroli bezpieczeństwa krów, albo uruchamia nawigację umożliwiającą pominięcie przeszkód, gdy jest to konieczne.

 

 

 

Główne korzyści wynikające z korzystania z robota

Najważniejsze korzyści wynikające z regularnego usuwania obornika z podłóg rusztowych to poprawa stanu higieny i stanu zdrowia racic, a ponadto skrócenie czasu doju (czystsze krowy).

Robot zgarniający dla podłóg rusztowych DeLaval oferuje użytkownikowi swobodę programowania w trybie online i decydowania gdzie i jak często obora ma być oczyszczana. Nie istnieje ograniczenie
co do liczby tras przejazdu. Użytkownik może skonfigurować dokładny harmonogram oczyszczania za pośrednictwem Internetu i pobrać raport robota do swojego własnego dziennika internetowego.

Film promocyjny (wersja anglojęzyczna)

Jesteś zainteresowany instalacją nowych urzadzeń?