Hale udojowe

Bezpieczny i sprawny dój.

Kompletne systemy wykonujące dój

DeLaval oferuję kompletne systemy, które wykonują dój bezpiecznie i sprawnie, aby utrzymać dobry stan zdrowotny stada i uzyskać optymalną wydajność.

Systemy udojowe typu “bok w bok” Hale udojowe równoległe DeLaval posiadają wyjątkowo funkcjonalną konstrukcję. Zapewniają zwierzętom krótkie odległości przechodzenia a dojarzom – wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki odpowiedniemu, wygodnemu ustawieniu krowy. Dój prowadzony jest bezpośrednio zza tylnych nóg krowy, dzięki czemu istnieje łatwy i bezpieczny dostęp do wymienia. Wszystkie hale udojowe typu “bok w bok” DeLaval posiadają sterowane pneumatycznie systemy indeksowania krów, umożliwiające szybkie, dokładne i wygodne ustawienie krów w zasięgu dojarza. Bramka sekwencyjna przy każdym stanowisku dla krowy daje gwarancję, że żadna krowa nie minie swojego boksu. Dojarnie typu “bok w bok” DeLaval zapewniają zwierzętom krótkie dystanse do przejścia oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wszystkie nasze hale udojowe typu “bok w bok” są bardzo wytrzymałe.

Rodzaje systemów udojowych

Systemy udojowe typu “rybia ość” Bardzo ekonomiczne pod względem nakładu pracy hale udojowe do doju grupowego o dobrym stosunku korzyści do kosztów. Najnowsza technologia i elementy o najwyższej jakości tworzą kompletne, w pełni zintegrowane rozwiązanie udojowe. System udojowy typu “rybia ość” jest jednym z najbardziej wydajnych systemów udojowych, jakie są obecnie dostępne. Zapewnia wysoką produktywność i efektywne wykorzystanie pracy poprzez zachęcanie do spokojnego, harmonijnego ruchu krów. Dojarze mogą pracować bez stresu i spędzić minimalny czas na obsłudze krów w tej w pełni zintegrowanej hali udojowej. System rzeczywiście umożliwia krótsze sesje udojowe. Oznacza to, że krowy mogą poświęcać więcej czasu na jedzenie, picie i odpoczynek, co umożliwia rolnikowi osiągnięcie wyższej produkcji mleka.

Systemy udojowy typu tandem przeznaczone są do wykonywania doju bocznego. Krowy stoją w oddzielnych boksach wzdłuż krawędzi kanału dojarza, dzięki czemu operator ma zapewniony pełny obraz całej długości zwierzęcia. Zwierzęta mogą również widzieć operatora i szybko przyzwyczają się do jego obecności. Skutkuje to spokojnym zachowaniem stada, w którym indywidualne podejście do zwierzęcia jest mile widziane przez krowy, a dojarz może łatwo zarządzać całym stadem. To indywidualne, praktyczne podejście umożliwia rozpoznawanie wszelkich problemów zdrowotnych wymion, nieprawidłowości i statusu każdej krowy w stadzie.

Jesteś zainteresowany instalacją nowych urzadzeń?