Usuwanie obornika

Lepsza higiena doju i dobrostan zwierząt.

Skuteczne usuwanie odchodów

Skuteczne usuwanie odchodów zapewnia lepszą higienę doju i dobrostan zwierząt. Poprawia także klimat we wnętrzu obory, zmniejszając poziom amoniaku i gazów azotowych w powietrzu. Prawidłowo zaprojektowany i zarządzany system usuwania odchodów pozwala zachować wartość nawozową tego materiału odpadowego. Pomaga także zmniejszyć ilość wycieków do rzek, jezior i wód podziemnych. DeLaval jest jednym z największych na świecie dostawców urządzeń do usuwania obornika.

Systemy oczyszczania DeLaval są pierwszym krokiem w stronę opłacalnej obsługi obornika. Systemy zgarniaczy DeLaval są pierwszym krokiem do odpowiedniego zagospodarowania odchodów. Rolnik zyskuje odpowiedni nawóz naturalny, czyste korytarze i zdrowe krowy. Zgarnianie obornika tak szybko, jak to tylko możliwe, zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób racic i skażenia wymion, zapobiega również utracie azotu. Właściwe procedury oczyszczania zapewniają, że krowy są czystsze, zdrowsze i wytwarzają więcej mleka o wyższej jakości. Różne dostępne modele zaspokoją specyficzne wymagania użytkownika co do oczyszczania obory. Na przykład, zgarniacze DeLaval można dostosować do podłóg gumowych, rusztowych i do podłóg pochyłych.

Pełen asortyment zgarniaczy obornika

DeLaval zapewnia pełen asortyment zgarniaczy obornika :
1. Zgarniacze linowe DeLaval i systemy zespołów napędowych wyprodukowano z myślą o długiej i bezproblemowej eksploatacji. Ich wytrzymałość i wydajność oznacza bezproblemowe oczyszczanie maksymalnie do czterech korytarzy jednocześnie. Bardzo wydajna przekładnia zespołu napędowego zapewnia zminimalizowanie zużycia energii, kosztów utrzymania i kosztów powiązanych. Lina sprawnie ciągnie zgarniacz do przodu i z powrotem.
2. Zgarniacze hydrauliczne – Siłownik zgarniacza hydraulicznego został specjalnie zaprojektowany do usuwania obornika w oborach. Podłączony jest do belki zaczepowej, która porusza się do tyłu i do przodu, przesuwając stopniowo zgarniacz z bezpieczną, niewielką prędkością. Zgarniacze hydrauliczne DeLaval przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach. Są one elastycznymi, kompaktowymi rozwiązaniami umożliwiającymi obsługę dużych ilości obornika i bardzo szerokich korytarzy. Solidna konstrukcja wszystkich elementów zapewnia wyjątkową wydajność i długi czas bezproblemowej pracy urządzeń.
3. Zgarniacze łańcuchowe – System usuwania gnojowicy przez zgarniacze łańcuchowe DeLaval AKD80 – AKD140 łączy w sobie zalety odpornego na zużycie łańcucha z bardzo elastyczną instalacją, uwzględniającą różne długości korytarzy oraz różne miejsca rozmieszczenia kanałów poprzecznych. Jednostkę napędową można zainstalować w wielu miejscach w oborze, co pozwala na elastyczne planowanie systemu.

Jesteś zainteresowany instalacją nowych urzadzeń?